OMAR MİMARLIK

2019 EV DEKORASYONU TRENDLERİ

Güzel dileklerimizi dileyip yeni bir yıla daha “Merhaba” dedik. Her yıl olduğu gibi bu yılda da pek çok yenilik bizi bekliyor ve hayatın pek çok alanında bu yeniliklere yer var! Peki, yeni yılın yenilik hissini evlerinizde de hissetmeye ne dersiniz? Nasıl mı? Elbette ki 2019’un ev dekorasyonu trendlerini evinizde uygulayarak! Şimdi, 2019 ev dekorasyonu modası hakkında bilmeniz gereken ayrıntıları sizinle paylaşmaya başlayalım.

Evinizde Yeni Renklere Yer Açın

Her yıl bazı renklerin, diğerlerinden daha ön plana çıktığı bir gerçek. 2019 dekorasyon trendlerinde ise özellikle beş rengin ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Canlı mercan, adaçayı yeşili ve her daim vazgeçilmez olan nötr tonlar; gri, siyah ve beyaz. Bu renklere, evinizin her alanında yer verebilir ve renkleri pastel tonlar ile kombinleyebilirsiniz. 2019 trendlerini evinizde güçlü bir şekilde uygulamak istiyorsanız da tercihinizi özellikle adaçayı yeşili ve 2019 Pantone rengi olan canlı mercandan yana kullanabilirsiniz.

Banyolarda ve mutfaklarda genellikle açık renkler tercih edilir. Fakat bu yıl özellikle banyolarda değişim rüzgârları esecek ve mat siyahın yılı olacak! Duvar, zemin kaplamalarınızda ya da banyo dolaplarınızda siyah rengi tercih edebilirsiniz. Siyahı, beyaz ile kombinleyerek bu yılın bir diğer trendi olan siyah-beyaz dekorasyonu banyolarınızda uygulayabilirsiniz. Mutfakta ise tercihinizi mat pastel tonlardan yana kullanabilirsiniz. Omar Mimarlık a yaptıracağınız banyo ve mutfak dolapları sayesinde 2019’un yansımalarına dikkat çekici ve kullanışlı bir şekilde evinizde yer vermeniz mümkün!

Doğayı Evinize Taşıyın

Evinizi daha huzurlu, daha doğal kılmak için bitkilerden sık sık yardım aldığınızı diğer bir deyişle doğaya evinizde yer verdiğinizi biliyoruz. Bu yıl ise evlerde daha çok bitkiye yer vermenin zamanı! Canlı bitkilere; seramik, örme ya da ahşap gibi doğal malzemelerin içerisinde yer vererek doğa vurgusunu daha güçlü kılabilirsiniz. Bunun yanı sıra, çiçek desenli duvar kağıtlarından da yararlanabileceğinizi belirtmeden geçmeyelim.

Doğayı evinize taşımak elbette sadece bitkilere yer vermek ve çiçek desenli duvar kağıtları uygulamak ile gerçekleşecek diye bir şey yok. Mobilya ve aksesuarlarda da doğanın izlerine yer verebilirsiniz. Örneğin doğa temalı tablolar duvar dekorasyonunuzu daha canlı kılabilir. Mobilyalarda da ahşap detaylara yer vererek doğa vurgusunu daha çok artırabilirsiniz.

2019 ev dekorasyonu fikirleri dâhilinde hem doğal hem de kullanışlı ürünlerin özel bir yeri var. Bu doğrultuda 2019 için doğal ahşabın yılı diyebiliriz. Özellikle 2019 mutfak dekorasyonunda doğal ahşabın yılı olacak gibi! Ahşap mutfak dolapları ya da raflar, mutfakta yer verilen ahşap detaylar evinizi 2019 ev tasarımı trendleri doğrultusunda dekore etmenize yardımcı olabilir. Omar Mimarlık ile doğal ve kullanışlı depolama alanlarına sahip olmanız mümkün.